Beta Half Moon'um Sağlıklı Ve Mutlu Mu?


R3DROS3V3RTIGOÇevrim Dışı

Kayıt: 16/05/2018
Mesaj: 222
R3DROS3V3RTIGOÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2018 19:14
[QUOTE=mka1938]Zararı olmaz yararı vardır elbet çürü yaprakları kopartmanı öneririm varsa eğer tabii ki[/QUOTE]

artık yemler ve dışkılar için ne alsam?
çok soru sordum kusura bakma ama öğrenmeye çalışıyorum[:D]
bu arada kumun markası vitasand
bir de güneş ışığını seviyor mu hem akvaryum bitkileri hem betalar?[EDIT]R3DROS3V3RTIGO,2018-05-16 19:17:24[/EDIT]

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

mka1938Çevrim Dışı

Kayıt: 29/03/2018
İl: Istanbul
Mesaj: 468
mka1938Çevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2018 21:08
Aldığınız yere sorun isterseniz boyalı mı gerçek mi olduğuna dair. Petshoplara inanmayın benim güvendiğim tek adam var zaten ondan bitkilerimi alıyorum hep. Artık yem ve dışkılar için dip çekim hortumu almalısın petshoplarda 10 lira gibi bir maliyeti var önce youtube'dan nasıl kullanıldığını izle sorun yaşama en azından. Soru sormanız beni rahatsız etmiyor amacım sizi bilgilendirmek isterseniz makale bile yazabilirsiniz soru ve sorunlarınız hakkında cevap veririz vermezsek şuanda forumda olmazdık : ) Beta fazla ışık sevmez düşük , orta teknoloji bir aydınlatma yeterli olur. Yani pencere önü veya bahçeye koymayın onu anlatmak istiyorum. Doğada güneş görüyor derseniz pirinç tarlalarında yaşıyor bu canlılar ve pirinçler çok bol olduğundan güneş suyun altına az geliyor. Her balık yalnız veya kendi türleriyle yaşamayı sever bu hiçbir türde değişkenlik göstermez. Baktığın bitki için fotoğrafı gördüğümde yeterli balık içinde yeterli ama yeni bitki eklerseniz orasını bilemem.

Bitkide delikler , sararma , çürüme vb. şeyler görürseniz durum kötü demektir. Haftada %20 su değişimi yapmak zorundasınız bunu da belirteyim ve L boy şelale özelliği olan pipo filtreyi yan camlardan birine takarsanız filtreleme ve sirkülasyonu da sağlarız. Bu filtre ve su değişimi olayı zorunlu günde 2-5 öğün yemleme yapmalısınız. Örnek günde 10 yem vericekseniz 5 e bölüp vermeniz en doğrusudur ama bu 5 - 5 de olabilir.

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir

R3DROS3V3RTIGOÇevrim Dışı

Kayıt: 16/05/2018
Mesaj: 222
R3DROS3V3RTIGOÇevrim Dışı
Gönderim Zamanı: 17 Mayıs 2018 00:19
[QUOTE=mka1938]Aldığınız yere sorun isterseniz boyalı mı gerçek mi olduğuna dair. Petshoplara inanmayın benim güvendiğim tek adam var zaten ondan bitkilerimi alıyorum hep. Artık yem ve dışkılar için dip çekim hortumu almalısın petshoplarda 10 lira gibi bir maliyeti var önce youtube'dan nasıl kullanıldığını izle sorun yaşama en azından. Soru sormanız beni rahatsız etmiyor amacım sizi bilgilendirmek isterseniz makale bile yazabilirsiniz soru ve sorunlarınız hakkında cevap veririz vermezsek şuanda forumda olmazdık : ) Beta fazla ışık sevmez düşük , orta teknoloji bir aydınlatma yeterli olur. Yani pencere önü veya bahçeye koymayın onu anlatmak istiyorum. Doğada güneş görüyor derseniz pirinç tarlalarında yaşıyor bu canlılar ve pirinçler çok bol olduğundan güneş suyun altına az geliyor. Her balık yalnız veya kendi türleriyle yaşamayı sever bu hiçbir türde değişkenlik göstermez. Baktığın bitki için fotoğrafı gördüğümde yeterli balık içinde yeterli ama yeni bitki eklerseniz orasını bilemem.

Bitkide delikler , sararma , çürüme vb. şeyler görürseniz durum kötü demektir. Haftada %20 su değişimi yapmak zorundasınız bunu da belirteyim ve L boy şelale özelliği olan pipo filtreyi yan camlardan birine takarsanız filtreleme ve sirkülasyonu da sağlarız. Bu filtre ve su değişimi olayı zorunlu günde 2-5 öğün yemleme yapmalısınız. Örnek günde 10 yem vericekseniz 5 e bölüp vermeniz en doğrusudur ama bu 5 - 5 de olabilir.[/QUOTE]

çok hareketsiz
ne yapacağımı şaşırdım

Üye imzalarını sadece giriş yapan üyelerimiz görebilir