ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
arapaima
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
37
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Kasım 2010 08:32
Son Ziyaret:
2 Saat 54 Dakika önce
Toplam Mesaj:
61 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
17 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
ali sonat
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Datnoid, rope fish, marbled headstander, fahaka puffer, indian shovelnose catfish, exedon tetra, severum, polleni, spotted talking catfish, lipstick leporinus, ocellated snakehead, uaru, panaw snakehead, geophagus, macaw, labeo negro, L190

SON 10 MESAJI

Cüce (dwarf) Puffer Zehirli Mi?
Çok küçük olduklarından akıntıda savruluyorlar zaten [:)] kuru yeme alıştırmak baya zor.
Cüce (dwarf) Puffer Zehirli Mi?
[QUOTE=Ubasci]Cüce pufferlarin akınti ile arasi nasıldır?[/QUOTE]

Yaşadığı yerler de çok akıntı yokmuş, benim akvaryumda biraz akıntı var ama pek rahatsız olmuyorlar.
Cüce (dwarf) Puffer Zehirli Mi?
[QUOTE=Mehya]Temin etmesi oldukça zor bir tür fahaka tecrübelerinizi bize aktardığınız için teşekkürler. Green puffer hakkındaki fikirlerinizide alabilir miyim.[/QUOTE]

Rica ederim. Green spotted puffer'lar tatlı suyu tolere etse de aslında acı su balığıdır. 15cm'e kadar olabilirler, fahaka'lar kadar agresif olmasalarda gene de saldırgandırlar küçük yavaş balıklarla olmaz ama malawi cichlid'ler ve hızlı tetralarla deneyebilirsiniz.
Cüce (dwarf) Puffer Zehirli Mi?
[QUOTE=Mehya]Fahaka puffer in yanında videodaki türleri besleyebilir miyim sizde görsel varsa merak ettim [:)][/QUOTE][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/101530/190320191425541.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/101530/190320191426041.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/101530/190320191426131.jpg[/IMG]

Fahakalar en saldırgan türdür. Yavru fahaka bulup alabilirseniz o videodaki türlerden tetrazon'u deneyebilirisiniz (neon'ları falan sakın denemeyin) gene de şansınız yarıdan az . Ben de tetrazon'la başladım şimdi yanlarında pek çok tür var ama kayıplarımda olmuştu. Başka akvaryumlar olduğu için ayırma şansım var. Her zaman gözünüz üzerinde olucaksa deneyin çünkü büyüdükçe daha agresifleşiyorlar. Fahaklar cichlid'ler gibi kavga etmezler akvaryumun hakimi olmak vs gibi huyları yoktur direk beslenmek için saldırırlar, akvaryumda kendilerinden büyük balıkların olması da birşey değiştirmez (43cm'ye kadar büyüyorlar bu arada) benimkinin yanında şu an ondan çok daha büyük boyda macaw var kuyruğu her zaman tırtıklanmış oluyor. Tam yetişkin bir Fahaka ısırığı ile parmağınızı koparabilir o yüzden küçük balıklar için tek bir ısırık ölümcül olabilir.
Cüce (dwarf) Puffer Zehirli Mi?
[QUOTE=Mehya]Tetra tetrazon türleri ile beslenebilir mi acaba bazı yabancı sitelerde görmüştüm

https://youtu.be/791FkG5yrV0[/QUOTE]

Genelde tek tür olarak besleniyor. Hem kendileri boylarına rağmen agresif hem de küçük olduklarından dolayı daha büyük balıklar için potansiyel av, ama bu bir kural değil benimkilerin yanında uzun süredir rice fish var hiç bir sıkıntı yok. Yakında rasbora ve nannostomus türleri ekleyeceğim. küçük tetra türlerini deneyebilirsiniz ama tetrazon bence olmaz. Ancak deneyerek anlayabilirsiniz.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/101530/190320190100121.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/101530/190320190100211.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/101530/190320190100291.jpg[/IMG]

Bir iki fotoğraf paylaşayım.

Sizin video da paylaştığınız balık mbu puffer kendisi 75cm. olan en büyük puffer türüdür :) burada konuştuğumuz da en küçük puffer türü. Dediğim gibi kesin kurallar yok, istisnalar her zaman oluyor ben de fahaka puffer'ları yanında pek çok balıkla karma akvaryumda besliyorum ki kendisi en vahşi puffer'dır hatta genel olarak en vahşi tatlısu balıklarından biridir.[EDIT]arapaima,2019-03-19 01:10:30[/EDIT]
Green Spotted Puffer
Green spotted puffer da dahil olmak üzere Puffer'ların çok büyük bölümü zehirlidir ancak zehirin size etki etmesi için onu yemeniz gerekir aksi takdirde hiçbir sorun olmaz. Başka bir balık pufferinizi yerse yiyen balık için sorun olabilir. Canlı yem vermek zorunda değilsiniz. dondurulmuş kan kurdu, karides vs gibi yemleri afiyetle yerler.
Cüce (dwarf) Puffer Zehirli Mi?
Denemedim ama puffer'ların çoğu kuru yemi kolay kabul etmezler. Benim yaptığım yöntemi anlatayım, akvaryumu adi salyangozlarla doldurun pufferların doğal yiyeceğidir çok sayıda koyabilirseniz pufferlar bitirmeden üremeye başlarlar böylece döngü devam eder. Cüce pufferlar küçük olduklarından salyangozların kabuğunu kıramazlar ama vakum gibi emerek yemeği başarıyorlar. Ben başka akvaryumda fahaka beslediğim için dondurulmuş kan kurdu zaten bulundurmak zorundayım o yüzden her gün arta kalan parçaları cüce pufferlara da veriyorum ama dediğim yöntemi uygularsanız kan kurduna falan ihtiyacınız olmaz.
Cüce (dwarf) Puffer Zehirli Mi?
Pufferlar zehirlidir ancak zehirin sizi etkilemesi için onları yemeniz lazım onun dışında herhangi bir sorun teşkil etmez. Eğer başka balık puffer'i yemezse endişelenmenize gerek yok ayrıca cüce puffer'lar bu türün en küçük üyesi olduklarından daha da rahat edebilirisiniz. Ben uzun süredir hem fahaka puffer hem cüce puffer besliyorum, fahaklarıda elle kan kurduyla besliyorum yani devamlı temas halindeyim rahatça alıp besleyebilirisiniz.
Monster Fishs
Güzel türler almışsınız, yalnız fahaka 45cm'ye kadar büyüyen en büyük 2. tatlı su pufferi aynı zamanda en saldırgan puffer'dır. Yavrulukta büyümesi çok zor. İmkanınız varsa başka tankta yeterli boya ulaştırıp ekleyin ama o zaman da devamlı gözünüz üzerinde olsun çünkü puffer'ların kendilerlne özgü karakteri var eğer psikopat bir taneye denk geldiyseniz tanktaki tüm balıklarınızı öldürür.
Tropheus Ve Ciklitler
Yavru almak istemiyorsanız tropheus başka türlerle beslenebilir ama otçul beslenen türlerle. Tropheus'ları etçil ağırlıklı beslerseniz sağlıklarının bozulması bloat olma riskleri vardır.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.