ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
capo di capi
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[C]4,2,112546[/C] [B]10251,3[/B]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1729
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
14 Haziran 2011 05:35
Son Ziyaret:
2 Saat 52 Dakika önce
Toplam Mesaj:
2709 [0.94 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
140 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Muhammet Saylavcı
Doğum Tarihi:
14 Mart 1986
Yaş:
33
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Muhammet SAYLAVCI

SON 10 MESAJI

Reçetesiz Flagyl
[QUOTE=fatihkuzen]Toplum sağlığı içinse reçeteyi bedava versinler:)[/QUOTE]

Zaten amaç çok kolay ulaşılabilmesini de engellemek.. Şimdi şöyle ki, antibiyotik denen şey bakteriyle savaşır. İnsanlar kolay ulaşıp, yerli yersiz her şeye antibiyotik kullandığında, bakteriler bu kadar sık karşılaştıkları şeye karşı zamanla bağışıklık kazanır, kendi savunma mekanizmalarını güçlendirip form değiştirirler. Bu gelişmiş salgın, diğer insanlara bulaşır. Yeni ve değişmiş bakteriye karşı antibiyotik bu sefer işe yaramaz.. Bu yeni form bakteri bu sirede ne yapar ?

Çocukları öldürür, bebekleri öldürür, hassas insanları öldürür, o bakteriye karşı savunması olmayanı öldürür. X toplumunun bilinçsizce kullandığı antibakteriyeller anti biyotikler Y toplumu için ölüm şeklini alabilir. Örneğin kuş gribinin ölümcül olmasının nedeni, gribe karşı kullanılan aşılardaki ve ilaçlardaki antibiyotiğin işe yaramamasıdır.. Bir de başka enfeksiyona neden olan bakterilerin geliştiğini düşün ?

Toplum sağlığı için yapılacak doğru şey reçeteyi bedava vermek değil, reçetede o ilacı kullanması gereken kişilere ilacı bedava vermesidir.. O ayrı bir konudur.
17 Günlük Siyah Imparator Tetra Yavruları
Sizi çok iyi anlıyorum..3-4 sene önce bende hasemania nana tetraları olan akvaryumu bozuyordum. Bir kaç öbek cubayı minik bi tas içinde z bir su ekleyerek kargoyla bitlise yolladım. Alan kişi cubaların içinde 1 cm suda yüzen milimetrelik balık yavrusu olduğunu söyledi. O öyle diyince ben de akvaryumu derinlemesine gözlemledim. Akvaryumda cubaların arasında 6-7 tane tetra yavrusu gördüm. Bozacağım akvaryumu 1 ay onlar yüzünden bekletmiştim. Sinirle karışık bir sevinç.
Reçetesiz Flagyl
[QUOTE=HACI LOBO]Veteriner e girip reçete yazmasını rica edin.
Bir kaç eczane dolaşıp talepte bulunun kedi için antibiyotik temin etmistim bi süre önce ama çoğu kabul etmiyor insaflı eczacıya denk gelebilirsiniz[/QUOTE]

İnsafsız eczacı demek istediniz sanırım. Antibiyotiklerin kontrollü verilmesi toplum sağlığı için olması gereken bir uygulamadır.
Tohumlar Fidana Bol Resimli :)
[QUOTE=DaSKaPiTaL]Capo. Meşe ardıç falan dik ülkeye katkın olsun lafını hiçbir cümlen savunamaz. Sen ne dersen de buna yıkıcı eleştiri denir. Zira benim de uzatmaya niyetim yok tartışmayı. Arada bi girip takıldığım forumun dilinin değiştiğini farkettim sadece. Allah çarşınıza pazar versin ne diyim. Selametle.[/QUOTE]

Ben yıkıcı değil latifeli yorumumu savunuyorum. Sen senin yorumunu savunamazsın çünkü yazdığın cümlelerin hepsinin aksini konu sahibi yazmış sen yazmadan.. Okumadın sanırım. Okumuyoruz, araştırmıyoruz. Öylece ezbere konuşuyoruz. Benim mimiksiz yazı dilimi niyetine göre yorumluyorsun bence. Ama yine de eleştirilerini dikkate alarak düzeltiyorum o kısmı.
Tohumlar Fidana Bol Resimli :)
Daskapital sana konu sahibinin konuda yazdiği metni ile cevap vereceğim ve uzatmayacağım. Biz kimseyi yıkmıyoruz, herkes nasıl edindiği tecrübeyle yorum getiriyorsa, biz de edindiğimiz negatif tecrübeyle saygı çerçevesinde eleştiri getirmekte özgürüz. Siz de gelin benim konularıma eleştiri yapın.. Zevk duyarım :)

[QUOTE=DaSKaPiTaL]Arkadaş bu forum ne ara bu kadar gaddar ve bi o kadar da yıkıcı yorum yapanlarla doldu. Yahu adam ürünün ne olduğunu bile bile almış. [/QUOTE]

[QUOTE=serdal durgan]
Kullanılan tohum:
[U]1- Hemianthus Callitrichoides yazsa bile satışta gelen ve çıkan bitkiler Glossostigma elatinoides.[/U] Small leaf seçeneği olandan sipariş ettim.
[/QUOTE]

[QUOTE=DaSKaPiTaL]Herhangi bi iddiası da yok. Sık sık kurulum yapıyorum zaten demiş. Yani adam zevkine takılıyor deney yapıyor keyif alıyor.
[/QUOTE]
[QUOTE=serdal durgan]Merhaba arkadaşlar.
Forumda gezinirken @er35han kullanıcısının konusu üzerine çinden tohum getirip zemin oluşturmaya karar verdim. 70 cm de taban bitkisi olmaz, yetişmez diyen arkadaşlarada selamımı iletirim. [:D]
[/QUOTE][EDIT]capo di capi,2019-04-29 22:54:43[/EDIT]
Tohumlar Fidana Bol Resimli :)
[QUOTE=Yas400]İnsanların neden bu tohumu bu derece eleştirdiğini anlamıyorum. Bu tohumlarla en az 6 7 defa kurulum yaptım. Sinekliğin üzerinde bile çimlendirdim. Doğrudur 5 ay sonunda yeni kurulum istiyor. Peki size soru 3 yıllık hiç bozulmadan cuba kaplı kaç akvaryum var forumda?
Beğenmeyebilirsiniz anlarım ama ortada dolandırıcılık vs yok diken diktiğinin ne olduğunu biliyor. Özellikle betta akvaryumlarına harika bir alternatif bu bitkiler. Nano akvaryum kuracağım zaman muhakkak kullanıyorum.
Muhammet bey saydığınız türlerle buna yakın bir görüntü oluşturulabiliyorsa cidden anlatın merak ettim. Su altı performansı 6 ay gidiyorsa bu bitkileri ekerim bir dahaki kuruluma.[/QUOTE]

Pirinçle çok güzel betta biyotopu yapabilirsiniz..Boylanır saydığım tüler. Çok eskiden yapan deneyen vardı. Zaten bettaların ana vatanı da pirinç bataklıkları mesela.
Cubaya gelince , sıkılganlık olmasa yıllarca idame ettirilebilir. Bu gün saksıdaki cubam 7 yaşında :) İstediğim zaman ekiyorum çoğaltıyorum istediğim zaman da söküp depoluyorum. Cuba , monte carlo gibi taban bitkileriyle karşılaştırmayın derim.

Bu tohum, glosso, cuba, monte carlo gibi isimler vererek lanse edilmesi dolayısıyla eleştiriliyor. Dikkat ederseniz bitki eleştiriliyor, diken diktiğinin ne olduğunu biliyorsa sorun yok.. İkame olarak yansıtılmadığı sürece sorun yok.. Siz biliyorsunuz, konu sahibi biliyor fakat burda bu dönütlerden sonra gerçekten cuba veya glosso aldığını düşünen yeni insanlar olacak.

Dolandırıcılık konusuna gelince, Aynı şeyi bonsai de de yapıyorlar.. Bonsai filizi, bonsai tohumu diye satıyorlar.. Alan sanıyor ki , onu büyütünce bonsai ağacı olacak. Halbuki bonsai bambaşka bir şey.. Bir sanat ve onu büyütmenin bir yolu var, ona şekil vermenin yıllar süren bir çalışması, ağacın ehlileştirilmesi var. Olaya fide büyütmek olarak bakarsak evet bi sakınca yok.. Ama pazarlama şekli işi karıştırıyor. Anlatabildim umarım.
Tohumlar Fidana Bol Resimli :)
Tohumlar fidana [:iyi:]
Fidanlar ağaca [:kotu:]
Ağaçlar ormana [:kotu:]
Dönmeyecek burada[:kotu:]

Bunlar bozkır bahar çimi dostum. Asya ikliminde bahar yağmur sezonu çimlenip sonra çalı olurlar ve tohum dökerler.Bunu toplayan çekik gözlü çiftçiler de satar :) Yani glossotogma değil. Akvaryumda çimlenebilmesi de yağmur suyunda sulak nemli iklimde çimlenen bitki olmasından geliyor.
[EDIT]capo di capi,2019-05-01 00:34:06[/EDIT]
Apisto Tank Sıfırdan Kuruluma (apis. Pandurini)
Salyangoz sorununuz , yosun sorununuz yoksa elinizle yıkamanız, temiz suda bir kaç gün bekletmeniz kafi. Salata yapmıyoruz bitki besliyoruz ;)
Apisto Tank Sıfırdan Kuruluma (apis. Pandurini)
Kullanılır neden kullanılmasın. Balıkları kaybettiyseniz bitkilerde bi tehdit kalmamıştır, balığı öldüren bakteri yada virüs bitkiyi ara konak olarak uzun süre seçemez, balıklar bitkiler yüzünden de ölmemiştir, suyla alakalıdır muhtemelen.. Bitkileri yıkayıp kullanmanızda sakınca yok..
Apisto Tank Sıfırdan Kuruluma (apis. Pandurini)
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/112546/220420190110571.png[/IMG]

Saçakları şöyle yatırın. Dik olmamış.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 294 Online Kullanıcı, 162 Üye

Online Kullanıcılar

aliekinci, Koksal Gurkan, teksel, ngumus, Recep Karip, erimgorgulu, alitnrvrd, firat4103, MaxKrone, burak.ykn, psycolock, ngokkaya, 06ali, YAYDIN, Aspet, koraysoylu, UtkuEmreAkkoyun, vendetta99, Akgün Cem, Hayalbaz, Kınayu, bandit_tr, GkhnBtmz, TheMax, Ertarda, Shateiel, MiSoSiKiaN, eyorubulut, Trgtm, enginm2000, indianaconz, abrasax, leovo, liorente, osman-01, eozen81, member, budak_murat, Atesakvaryum, BadWolf, Dielife, kerim123121, yakaryus, vamosselva, Agoria, keremmina11, aliemre07, Garraro, alecozan, shadow4434, xanadu, K3r3m, KadirSpmz, hasancn, electrofish, mgkbrn, hanil, armaqan, ANKARALEPTESOMA, OrhuN Sarı, Fatihhaznedarogl, anchor, Comratex, ilturk, saim35, ogii06, Noyes, akca55, GCan, 06bora34, ceyh, forester64, Ejder Günaydın, Hakanustun1, yavgaf, Mavcioglu, Umut6, yusufcoban, GodOfDeath, Ysndmr, ibrahim_, serkantezel, S r K n, knnynr, cenkistan, dursunbyk, Anakinstarkiller, ProScotch, Gtuncay, mrah, Babel, Coder, Tanercv, Kemalk41, Ltba, emre12ozkan, 42lepistes42, Ezici23, Ronay, ahmedakif, O.G., mehmetaydin, CagriTURK, Enes383838, Koblenz, BettaMorvy, tunasoylemis, WaveRider, namsada, Emre39, Aquarist101, kasisyah erkan, Supervenenis, sina00, unlm, Murat Murat, Tuffi, nikon_, BankNote, Makkaya, Taner Yıldız, Serkahan, Lepoint, Erdem Seker, ozngns, rasporasrc, carrdesch, yasebehic, ternapi, denizim20, SaintJ, Kadiroztas, yasinkirici, ertan26, mehmetsahin12, leventgulesen71, Akvaryum8585, emreeeuslu, aliyilmaz34, fatihkuzen, rafael35, GencAkverist61, Berkay4234, sinanb85, Piranha36, kaleliii, Emre Gocmenoğlu, ibrahimxX, Carl, burak618, ÖzcanÖzkan, Behzad, furkanakbas, omer417, pilotx, r.serhat14, darkxf, rseven, Kumbocegi, Aralti, HarunYldrm, Orcun.ceylan, muyat,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.