ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
stormare
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
841
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
04 Kasım 2013 22:41
Son Ziyaret:
3 Saat 43 Dakika önce
Toplam Mesaj:
480 [0.26 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
30 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
erkin aksoy
Doğum Tarihi:
27 Haziran 1984
Yaş:
34
İl:
Istanbul
Meslek:
Beden Eğitimi Öğretmeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erkin Aksoy

SON 10 MESAJI

Cüce Amerikan Dünyası
Emre, Erdal, Vedat ve Numan Beyler. İlginiz için teşekkür ederim. Sanırım dediğiniz gibi discus ile karma yapmak daha mantıklı olacak gibi.

Peki 6lı değilde 2 ya da 3 adet olsa discuslar için bu mutsuzluk kaynağı olur mu ? Bir de sanırım yavru boy değil de büyük boy almak daha mantıklı olacak hassasiyet açısından.
Cüce Amerikan Dünyası
[QUOTE=TheHobi]
Buyuk balıkdan kastınız kac cm cıvarı [/QUOTE]
Verdiğim ölçülere uygun. Karma tankta olabilecek türler.
Cüce Amerikan Dünyası
Arkadaşlar merhaba
Ocak ayı sonu gibi 100x50x50lik bir akvaryuma geçiş yapma planım var. Tür konusunda kararsızım. Hanımı büyük balık da tecrube etmek istiyorum diye kandırdım. Fakat elimdeki apistoları tutmak istiyorum ama buyuk akvaryumda da yine kucuk balik ile devam edersem sanırım dırdır seansları başlar. Acaba bu ölçülerde apisto ile sıkıntısız yaşayabilecek büyük tür önerir misiniz ? Daha önce deneyimleyen oldu mu ? Aklımda discus ya da geophagus türleri var.
Saygılar
Cüce Amerikan Dünyası
Merhaba videoyu buraya da eklemek istedim. 2 haftalık bitaeniata çiftimin ilk yavrularını almış bulunuyorum. Dişim 2 gündür ortalıkta yoktu. Dün antrenman sonrası yem vermek için ışığı açtım ve dişinin sarı renge döndüğünü görüp sevindim zira bu üreme belirtisi idi. Neyse biraz yaklaşınca yanında yavrularını gördüm ve daha da mutlu oldum. Şebeke suyu ile devam etmeyip Ro su elde etmek için membran filtre almak isterken sadece torf ve kızılağaç kozalağı ile yavruları serbest yüzüşe geçirebildim. Şimdilik ro sistemini erteledim. Video kalitesi için kusura bakmayın.
[VID]https://youtu.be/bjpz4CekRag[/VID]
Yeniden Apisto..
Tekrar merhaba. Dişi 1-2 gündür savunduğu bölgesinde gözden kaybolmuştu. Dün itibariyle bir süpriz yaparak ortaya çıktı. Dişimin daha küçük olması ve ilk annelik deneyimine rağmen serbest yüzüşe geçen yavru sayısı iyi gibi duruyor. Bakalım ne kadarı yaşayabilecek. Bugün artemia verdim. Hikari first bites temin etmek istiyorum. Tetramin baby yemi de mevcut. Görüntü çok iyi değil ama dişiyi strese sokmadan ancak bu kadar iyi çekim yapabildim.

[VID]https://youtu.be/bjpz4CekRag[/VID]
Cüce Amerikan Dünyası
[QUOTE=Beykozbeyi]Çok teşekkür ederim.Evet tankımda bol saklanma alanı mevcut.Bir çift kakadu harici üç adet ottocinclus var...Öyle sert darbelere rastlamadım.Mineral olarak Seachem Equilibrium kullanıyorum.[/QUOTE]
Tankın ölçülerini bilmemekle birlikte sürü balığı ekleyebilirsiniz. Orta alana kalem balığı öneririm. Ağız yapıları küçük olduğundan yavru yenme riskini düşürebilirsiniz. Ya da tetra türleri olabilir. Akvaryum üstü kapalı ise mutlaka balta balığı almanızı öneririm. Hem su üstünde kalan yemlere atak yaptıkları için aşağıya düşmelerini sağlıyorlar hem de birbirleri ile didişmelerini ara ara zıplamalarını izlemek çok keyif veriyor. Akvaryum üst kısmında sürekli bir aksiyon olmuş oluyor.
Cüce Amerikan Dünyası
[QUOTE=Beykozbeyi][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/204774/071220182030531.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/204774/071220182030541.jpg[/IMG]


65 litrelik nano tankıma yaklaşık 2 hafta önce bir çift kakadu aldım.Bitkili tank habitatlarına uygun olmasa da kök,yaprak,mangrow kökten yuva gibi eklemelerle bir nebze yaşam alanı oluşturmaya çalıştım.Osmoz su +mineral kullanıyorum.Su kimyam ölçümlerim doğrultusunda oldukça iyi diyebilirim.Siz değerli üstadlara sormak istediğim şu;
Erkek dişiyi hiçbir şekilde rahat bırakmıyor.Kütükten çıkamıyor desem yeridir.Dişi ile beraber arada yem yiyorlar fakat donra yine kendini kabartıp hurra dişiye sarıyor ve kovalıyor....Bu hareketleri nprmal davranışlarmıdır yoksa ters giden birşeylermi var.
Saygılar.[/QUOTE]
Merhaba bu davranışları normal diyebiliriz. Genelde Erkek hazır olmayan dişiyi kovalar. Bazen de dişi kovalar. Burada dikkat etmemiz gereken fiziksel hasar verip vermediği. Tankta bol köşeler ve saklanma alanları ve dither balıklarınız var ise erkeğin dikkati dağılacaktır.
Yakın zamanda aldığım bitaeniata çiftimde de aynı davranışları gözlemledim. Bazen dişi erkeğe kur yapıyor bazen ise erkek dişiyi kovalıyordu. Üreme öncesi benim tecrübe ettiğim kadarıyla dişi bir alanı korur daha sonra 1-2 gün ortalıkta görünmez ve sonra yavruları ile serbest yüzüşe geçer. Daha önce inka,kakadu ve 2 hafta önce aldığım bitaeniatalarımda yaşadığım durum bu oldu. Şu an dişi yavruları ile geziyor. Umarım en kısa zamanda siz de yavru alırsınız.

Bu arada mineral olarak ne kullanıyorsunuz ?
Electric Blue Acara Alfa Erkeği
Çok güzel bir balık. Sağlıklı bir şekilde bakmanız dileğiyle. [:nazar:]
Acaba bulunduğu tankın özelliklerini paylaşabilir misiniz ? Tank arkadaşları var mı vs gibi.
Japon Balığı Hastalığa Tedavi Aranıyor
Merhaba. Hastalık mesajınıza cevap olmayacak ama Göktan Bey'e yönelttiğiniz sorunun cevabı şu ki; imza kısmında üyeler kendi ellerindeki akvaryum veya balık bilgilerini paylasabiliyorlar. Göktan Bey'in imzasından da anlaşıldığı üzere belirttiği ölçülerde 4 ü pasif toplamda 6 akvaryumu var. Yani sizinle alakalı bir durum değil.[EDIT]stormare,2018-12-04 08:35:28[/EDIT]
Yeni Aldm 120×60×45 Ne Yapmam Lazım
Umarım balıklara bir şey olmamıştır. Fakat ortadaki uygulamalara bakınca bu isteğim zayıf bir temenniye dönüşüyor.

SON MESAJLAR

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.