ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Mderhan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
96
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
13 Şubat 2016 09:42
Son Ziyaret:
10 Saat 28 Dakika önce
Toplam Mesaj:
102 [0.07 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Erhan Çelik
Doğum Tarihi:
01 Temmuz 1972
Yaş:
47
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erhan

SON 10 MESAJI

Dış Filtre
Yeni bir kapak deneyebilirsin aynı bidondan varsa,hala piyasada bulunabiliyorsa lastik şambrelinden conta kesebilirsin kapağın ölçüsünde,(ben kızımın patlak plastik topundan bir kaç kez bazı yerlere conta kesmiştim) arkadaşların söylediği gibi teflon bant veya sıvı conta da işe yarayabilir.
Tavsiyeniz; 60 Litre Mi, 130 Litre Mi?
Melek bayağı boylanıyor,bir çift balık olabilir ama eğer eş tutarlarsa akvaryumda terör oluyor resmen.Diğer balıkların vay haline.Büyüdüklerinde kardinalleri bile yutabilirler dikkat.
Tavsiyeniz; 60 Litre Mi, 130 Litre Mi?
Kesinlikle 130 litre olanı almanızı öneririm.Köktü,kayaydı, bitkiydi derken zaten bir 20 litre gidiyor.Net hacim 100-110 lt civarı olacaktır.Bu hacim bile melek balığına küçük gelebilir.İyi bir filtrasyon ve haftalık düzenli su değişimleriyle sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.En önemlisi az balık koymanız.Bakım sıklığını ve sorunları asgariye indirecektir.Örneğin 2-3 çöpçü bir cüce vatoz birkaç salyangoz bir çift ramirezi 8-10 kardinal tetra gibi.Biraz daha fazlası da olabilir ama daha sık su değişimi gerekir ve su dengesini korumak zor olur.Alg problemi,stres ve hastalıklar görülme ihtimali yükselir.
eheim Classic 250 2213 Vs tetra Ex 600 Plus
Değerli kardeşim ben yıllardır eheim filtre kullanıyorum ve şu anda da kullanmaktayım.Çok da memnunum.2213 modelini yeni temizlediğimde ve içi dolu olarak debi ölçümü yaptım ve 330 l/saat değerini buldum.Fabrika verisi 440l/saattir, sanırım boş olarak ölçüyorlar.Senin hacmindeki bir akvaryuma yeterlidir.Önemli olan bir şey de biyolojik media'dır. Sadece sünger ve elyaf kullanmak yeterli olmaz.Musluklu almanı öneririm.
Melek Balığı Akvaryumdaki Karideslerimi Yermi?
Bu soru bana bir fıkrayı hatırlattı.Kümese bekçi aranıyormuş,tilki başvurmuş.Kümes sahibi ne kadar maaş istersin diye sormuş, tilki gülmekten cevap verememiş.
Melek balığının hayalini kurduğu cennet olacaktır akvaryumunuz. Maaş (yani akvaryum ortamındaki karşılığı yem diyebiliriz) istemeyeceği de kesindir.
Balık Ölümü
Bu su oturmuş görünmüyor,biraz puslu sanki bakteri döngüsü oturmamış gibi.Amonyak ya da nitrit yüzünden kaybettiğini düşünüyorum.
Tavsiyem Sera bionitrivec alıp bir kaç gün ekleme yapmandır.
Balık Fiyatlarındaki Artış
[QUOTE]Adaş bu dediklerinin balık parasıyla hobiyle ne alakası var öncelikle bu genel yaşam standardı ve genel bir durum . Ülke olarak uçuşa geçtik kemerlerinizi bağlayın arkanıza yaslanın balık bulamıyorsanız pasta yiyin [/QUOTE]
Genel pahalılığın balık fiyatlarına yansımasını anlatmak için kullandım,oradan genel bir memleket değerlendirmesi yapma ihtiyacı hissettim,konuyla ilgisi var bence.
Balık Fiyatlarındaki Artış
Ekmek ve un ürünlerinden bazıları hariç her şey pahalı,hobi nasıl ucuz olsun.Akvaryumcular teker teker kapanıyor,ya da küçülüyor.Çoğu zaman geçim sıkıntısından dolayı her türlü hobi lüks kabul edilmeye başlandı.İnsanlar işten eve gelip ,haberleri açıyor,her şeyin ne kadar güzel olduğunu izleyip,yatıp uyuyor.Ertesi gün tekrar aynı şeyler tekrarlanıyor.Hobiye harcayacağı parayı da evine harcamayı tercih ediyor, zaten parası da kalmıyor çoğunlukla.Robot gibi bir hayat yaşanmaya başladı memlekette,çoğu insan depresyonda ,sanki içlerinden yaşam enerjisi çekilmiş gibi. [:(]
Yeni Aldığım Kırmızı Yapraklı Bitki Hakkında Yardı
Dostum bitkiler gerçekten berbat görünüyor.Sadece kırmızı yapraklı değil,arkadaki sanırım limon olan bitki de can çekişiyor.Belli ki gübre kullanmıyorsun.
Elektrik Kesintisi
Maşrapayı al eline 15 dakikada bir birkaç maşrapa suyu akvaryumdan alıp biraz yukarıdan tekrar akvaryuma dök ,elektrik gelene kadar idare et.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 267 Online Kullanıcı, 145 Üye

Online Kullanıcılar

Goksen, sahinabi, ksznr, 10uruc, BarisD, H.Ocal, draykut11, erkanmazici, MURAT111, gokkurt, fikret43, keremkerem33, ASELEMKA34, joe-kr, hosserdar, tanganyika_fish, sina cen, efsane18, ahezer, JaredNomak, akay25, MEID, Leontheprof., ERC36, Cihanust, Fatih ÇE, egedin, Tropikalbalık, Alcynone, ultraaskin, ahmet.yildiz, Mikail Erdoğan, ssezer, onur55, deore79, adige42, mutlubaba, onurxonur, ALEM, DimebaG, muzaffer03, TayfunT, ONRAYDN, cenkistan, ismailtel, levent07, Orkun Krc, yusuf21, Aralti, 35yukselozcan, Recep Karip, arconim, cilbay06, ahmetim03, yqttt, ANGARA06, haktrak, ALPDEM, zimdaldil, ferhatyondemli, fikretbavuk, orimohito, icelebi, WildFish_Keeper, mcsavaskan, Celal Şahin, omercakir, koraykoray, emregoktepe, Mustifree, sercankoray, Buz28, vendetta99, Aporetti, DeviLLe, wolverin, SaRCoPhiLiuS, cengo, Kromatit, AFAMOTEB, Mehmet0011, alicankatip, luffynewgate, ukvrk, ekıns, Kurtubali, Masquerade, howl, Dkaya, Onurdem78, alpkim, Ouroboros, eralpdemirkazik, denizkarayali, cemalchief, Bahadir, lazarusv20, merttatli, ffeytt, fretchord, ersin06, H. KAYA. GEMLİK., hakancez, extuin, Hunt3r, livadi, sorceres, desibell, B.S.S., hakanturken108, BuRAK, Boztunc, UnalCevahir, AliA, Arifhb, mereny, Hpeker, candas, SaNsAsYoN, ngerekli, DenizVurucu, OnrCsr, Morpho, iamthezeus, çulsuz, kerim83, indianaconz, Hak@N, Nitalis, morfimorfi, cagatayarda, Hamza Özel, Hakan388, asabijapon, capodenica, mardek, mlh_mrv, spongebob55, Laetacara, TSevil, Yusuf5517, anchor, kursatufukcoskun, muzaffer_81, PoyrazAtlas, AtlasPoyraz,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,792,115 Mesaj
  • 407,859 Konu
  • 91 Forum
  • 144,781 Forum Üyesi
  • 1,465 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,909 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.