ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Ciyus
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
321
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
10 Nisan 2016 22:19
Son Ziyaret:
16 Nisan 2019 17:33
Toplam Mesaj:
535 [0.48 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
75 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yusuf
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1980
Yaş:
39
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yusuf

SON 10 MESAJI

Karides Akvaryumumdaki Değişik Canlılae Bunlar Ne
[QUOTE=sobetta]@muratyarici peki insan bağırsaklarında yaşayabilen ve bitkilerin köklerini yiyip öldüren bu Nematod'lar sizin bağırsaklarınızda bulunsa da tehlikesiz olur mu? Nematod'lar parazittir, asalaktır. Canlıların iç organlarını yerler ve hızla ürerler diğer parazitler gibi, bir yanlış bilgi daha...[/QUOTE]

Nematodların pek çok türü var. Asıl yanlış bilgi tüm nematodların parazit olduğudur.
Cüce Vatoz İçin Akvaryum
[QUOTE=Adamec]

Onun açıklaması şu şekilde:
40 litrede üretimde verim alırsınız.
Ama yavruların hızlı boylanmasını istiyorsanız, 100 litrelik bir akvaryum 1 çift veya 2-3 çift cüce vatoz üretmi iyi olur.
Çünkü akvaryum hacmi ne kadar büyük olursa yavrular o kadar hızlı boy atıyor.Ve gelişmesine de etkisi var.
Bu yüzden üretimhanelerde boylandırma akvaryumları vardır.[/QUOTE]

Teşekkür ederim, cüce vatoz bir türlü yaşatamadığım tek canlı olarak gizemini koruyor da bende.
Pipo Filtre
Sfp 16'da bu sorun var. Ben süngerden kaynaklandığını düşünüyorum, biraz daha geniş gözenekli sünger ile kullandığımda aynı sorunu en azından şu ana kadar yaşamadım.
Cüce Vatoz İçin Akvaryum
[QUOTE=Adamec]
40 litre cüce vatoz üretimi için harika sonuç verecek bir hacim.
Ama üretim değilse 40 litre hacmin alacağı kadar balık koyabilir.
Üretim yapacaksa tek tür olarak cüce vatoz daha iyi sonuç alabilir.
Yanına lepistes veya başka tür koysa.Ki lepistes çabuk hastalanabilen bir balıktır.
Vatozlara zararı olabilir ve yavru sayısında verimi düşer.
[/QUOTE]


Forumda cüce vatoz için 100 lt yazıyor, onun için sordum. Biraz abartı bir rakam yazılmış sanırım.
Cüce Vatoz İçin Akvaryum
[QUOTE=Adamec]
Üretim için ise , evet beslenir.Verimde alırsınız.Amaç o ise özelden mesaj atınız hangi yemler kullanılacak yazarım.[/QUOTE]

Üretim için olmasıyla olmaması arasındaki fark nedir? Üretim amacı yoksa beslenemez mi?

Whirling Disease Denilen Sorun

Şayet sudan geldiyse çok ciddi bir sorun, umarım öyle değildir.

Aklıma gelen denenebilecek çözüm metiken mavisi + antibiyotik tedavisi. Örneğin flagyl bu tip durumlarda etkili oluyor bildiğim kadarıyla. Belki veteriner vasıtası ile temin edilebiliyordur, reçetesiz satılmıyor.

[QUOTE=Crash06]Hayır hiç vernedim. Canlı yem vermiyorum parazitten korktuğum için ama yine de başıma geldi. Yeni balık yok yeni bitki yok yeni dekor yok. Su değişimi hariç hiç bir şey yok. Sudan bulaşmış olabilir mi?Çözümü bulamadım.. Yabancı kaynaklara da baktım ama anladığım kadarıyla bi çaresi yok. [:(] yapabileceğim bişeyler olmalı... [/QUOTE]
Bitkilerin Birbiri İle Uyumu
Merhabalar,

Üzerinde pek durmadığımız bir konu ama nasıl ki, akvaryuma balık eklerken birbirleri ile uyumlarını dikkate alıyorsak bitki eklerken de dikkat etmemiz gerekiyor.

Örneğin Hygrophila difformis, elodea densa gibi bitkilerin hızlı büyümeleri, besin tüketimleri, ve su yüzeyini kaplayarak gölge yapmaları ile rekabet edemeyen bitki türlerine pek yaşama şansı vermediğini tecrübe edebiliyoruz.

Bununla birlikte bitkilerin birbirleri ile kimyasal savaş verdiğini de okumuştum.

Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa öğrenmiş oluruz.
Whirling Disease Denilen Sorun
Myxobolus cerebralis denen bir protozoa kaynaklı, bulaşıcı hastalık. Balıklarınıza tubifex vermiş miydiniz?
Zemin Bitkisi
Ön Plan bitkisi ve Karbonat + limon tuzu co2 sistem'den ilk etapta vazgeçmenizi öneririm.
Bitkili Akvaryum Dan Vazgeçiyorum !
Size daha basit düşünmenizi tavsiye ederim. İhtiyacı az olan basit bitkileri deneyin. Örneğin elodea densa hem sizi üzmez, hem sudan besin alır veihtiyacı çok azdır hem de yosunla mücadelede etkilidir. Co2, misket gübre vs boşverin. Litre başına 0.4 w 6400K tasarruflu ampül ile günde 5 saat ışıklandırma ile başlayın. Duruma göre ihtiyaca göre artırın.

Güzel akvaryum diyince aklınıza çok para harcanmış, teknoloji ile donanmış akvaryumlar gelmesin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 353 Online Kullanıcı, 192 Üye

Online Kullanıcılar

mehmeyt, BadWolf, Gökhan Bey, csk_n, indianaconz, gokberkgonenc, METEriner, hasanusta06, icelebi, sina00, UGURBEY, Altispinoza, ChngrSr, hakanyuksel71, Salihc61, OrhuN Sarı, eyorubulut, AKVARİST reis, Hsynn, bnmz, mahmut1905, Fariz, totaku, aponogeton, Cikletizm, arapaima, Neosever, hakanycl, husumut, Yunus YAŞAR, rikifat, muratchef, SONADOR, Ejder Günaydın, beyazgul, hepatik, WaveRider, cief17, MiSoSiKiaN, Wolf, mad-boy, BobaFett, KuzCeb, HB.TELLİ, Furkanygt, fahri-, Hüseyin.y, Aspet, tilkhy, Kınayu, enderadam, TurgutPURADYN, Heinzen, YAYDIN, molku, EsraCem, Metal06, Akvaryum8585, krib, cyilmaz10, M.Emin Uzunoğlu, vendetta99, AQUAVARYUM, osman-01, serifisyapan, serkantezel, alperka, wilivil, habdok, ss23, Quersian, enginm2000, ceyh, Oguzkagan, kadirik, sinan3805, GodOfDeath, deepahm, Supervenenis, SinkQ39, noktacom, enversen79, umutak, Akaybaha, EnginEmirErdogan, ege.men, dusumsel, KÖYLÜ, demirayak, Ankaragucu, budak_murat, eachead, Laetacara, FurkanYnk, mehmetguel, aslankartal, BURAK15, ChannaGachua, erten, Dark65, Alikaf741, ThanatoZek, gg1903, Onurredd, Behzad, Black37, EbuHuzeyfe, efsane07, ilker aydın, cagatayarda, emrepekin007, EXAGON, akn736, tolga, sinanb85, erdalakçay, aezakmi4, rarely, Selimbicer, Muhammed kose, Murat Gün, Sheyda27, volkan96, HugoSanchez, viper_78, Kemalk41, Ayabars, YunusAslan1453, AmazonDream, orhanönal, gknbdyn, merthasan1903, incaia, FURY, GorkemDAVAZLI, Nefer, NanoMax, magaraci, K3r3m, Derici84, Enginberktas1, prax, ahmet ahi, Berkay4234, deriinmavi, Bayraktar18, ks58, Best Fish, NedimDokuyucu, SainJ, Okan Bilgiç, oguzcanoguzer, avukathasan06, Btc78, Tugberk, ternapi, hosserdar, BadgeR, DTkadir, ozgürfreedom, KLadyuS, Tayfunkaim, alperemrecakir, genius06, mesut0035, ProScotch, pluton1987, atiryaki, teksel, esensml, ibrahim_, Sevgisamet, zekigonlum, pilotx, kaangurlen, tlspetmarket, polar, Tritagna, jorqe, HardScape, efsane52, cheavy, eminscm, fzkdevil, yebnahzugo, mrtmct58, SerhatZ, muratkk, cyhntskn, AhmedVural, Hobihanem48, Kerimgenc, Kanada38,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.