ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ceyh
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
4582
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
11 Haziran 2017 20:15
Son Ziyaret:
1 dakika önce
Toplam Mesaj:
5217 [7.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1302 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ceyhun ser
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

par in parem non habet imperium ceyhun

SON 10 MESAJI

Akvaryum Camlarinda Ufak Lekeler
Resimden pek bir şey anlaşılmıyor ama copepod olarak görsellere bakmanızda fayda var, copepodların balıklara bir zararı olmaz.
Yavru Balık
Bazı böcekler yumurtalarını suya bırakabiliyor. Yusufçuk hiç rastlamadım ama sivrisinek bende de olmuştu, ama sivrisinek larvaları böyle olmuyor, balıklar da yiyorlar.
Yavru Balık
Balık yavrusu değil, böcek larvası, yusufçuksa balıklar için tehlikeli de olduğu yazılıyor.
Balıklarım Halsız Ve Su Yuzeyınde Yüzüyor
Akvaryum hacmi, balık sayısı, filtrasyon yönteni, su değişim sıklığı ve oranı, suyun dinlendirilme ve ısı eşitleme yöntemleri, akvaryumda renkli süsler ve veya çakıllar olup olmadığı, su ısısı gibi bilgiler ve mümkünse akvaryumun bir fotoğrafı olursa sorun daha kolay anlaşılabilir.
Bitki Kum Seçimi
RF Black Sand'in bazı partilerinde sorun olduğu yazılıyor, aynı şekilde hagen diye geçen malzemeden de şikayetler var. Kendi adıma bu yazılanları okuduktan sonra riske girmez aquaclay kullanırdım (ki tesadüf eseri onu kullanıyorum).

[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/akvaryumda_nicin_reeflowers_siyah_kum_kullanmamali_k927848.asp[/URL]

Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Belki ünvanları kaldırmak bir miktar çözüm olabilir, üye ve yöneticiler olsa yeter, ünvan almak için mesaj bombardımanı yapanlar bu şekilde elenebilir. Kendi adıma ne ara özel üye oldun, nasıl oldun sorularından hep rahatsızlık duydum, neden ve nasıl ben de bilmiyorum ve gerçekten önemsemiyorum, ama iş o noktaya geldi ki bundan utanır hale geldim.

Zaman geldi hiç tecrübe etmediğim bir tür ile ilgili yanıtsız kalan sorulara cevap vermek için gittim araştırdım, şöyleymiş dedim, ya da örneğin aktif karbon, su düzenleyici, planarya, artemia ile ilgili çok verimli tartışmalar yaptık, denedik, sonuçlarını paylaştık, kafamız netleşti, çok mesaj yazmak farklı art niyetlere yorulabilir diye düşünmedik çünkü aklımızdaki çok mesaj yazmak değil olabildiğince bilgilenmek ve/veya yardımcı olmaktı.

Yine zaman geldi geyik yaptık, Armağan Bey'in "Günce Benim Eski Sevgilimin Adıdır" başlığındaki inanılmaz samimi paylaşımlarla keyiflendik (ki kendi adıma forumda en beğendiğim başlık olmuştur), birbirini belki de hiç tanımayan üyelerin yakınlıklarına şahit olduk, belki biz de ucundan köşesinden buna dahil olduk.

Paylaşımlarından faydalandığım, tarzlarından hoşlandığım pek çok üye bu kısa süreçte forumdan uzaklaştı, ya da paylaşım yapmayı bıraktılar. Emine Hanım, Tunç Bey, İbrahim Bey ilk aklıma gelenler.[EDIT]ceyh,2019-06-17 01:49:56[/EDIT]
Suyun Üstünde Oluşan Köpükler Neden Olur ?
Yoktur, yüzeydeki birikim boş akvaryumlarda bakteri plağı, canlı olanlarda yemlerdeki yağ ya da bitkilerin stres altında salgıladığı proteinden kaynaklanabilir, bunlara bağlı olarak oluşan köpükler hemen patlamayıp birikim yapıyor olabilir, çok endişelenecek bir durum değil bana göre, yine de arada bir yüzeyde bir akvaryum kepçesi gezdirip bir kısmını alabilirsiniz.
Suyun Üstünde Oluşan Köpükler Neden Olur ?
Yüzeyde yağlanma oluyorsa köpükleşme olabilir, yemlerdeki yağ yüzeyde birikir, bitkiler de şeffaf bir protein salgılayabiliyormuş, bu da sudan hafif olduğu için yüzeyde birikiyor deniyor, protein skimmer kullanılabilir, ya da yüzey hareketi artırılarak dağılması sağlanabilir. Köklerdeki beyaz yapı genelde bir tür mantardan olur, çoğunlukla zaman içerisinde geçer, karides ve vatozlar da yiyor diye biliyorum ama kökler/dallar akvaryuma uygun mu ondan emin değilim, yati ya da mangrow değiller görünüşe göre.
Salyangozun Üstüne Mi Yumurtlamışlar ?
Olabilir, sivrisinekler ve yusufçuk böcekleri vb. akvaryumlara yumurta bırakabiliyor, sivrisinek ise sorun değil, balıklar larvaları yer ama yusufçuk larvası balık katili olarak bilinir. Bence görsel olarak karşılaştırın, yusufçuk yumurtası olma ihtimali varsa tereddütsüz temizleyin.
Salyangozun Üstüne Mi Yumurtlamışlar ?
Neon yumurtası olamazlar, neon tetra yumurtaları yapışkan değildir, dahası bu şekilde yumurta dizmez, dağınık olarak saçarlar. Başka bir böcek yumurtası vb. olabilir. [EDIT]ceyh,2019-06-17 00:16:37[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 393 Online Kullanıcı, 214 Üye

Online Kullanıcılar

MURAT111, cyilmaz10, OMER006, hero55, Cihan27, Emerse, ersel, EbuHuzeyfe, cabiliyet, dusumsel, ozan026, egehamit, Supervenenis, khancafer, turgut06, scarpi66, tosbag, ozkurtozgur, hermiş, emregungor, senol74, Noyes, Alcynone, MiSoSiKiaN, adige42, BoraBerkol, Fairlight, tugi, hiltizar, mad-boy, Therbosstat, Akaybaha, Hakan Ezer, incaia, omerkazanc, mcmert, Nursun, Umitunver, tugix, ceyh, H.Ocal, Acil Stop, ozanbaseski, cenk97, emirhanengin, Gökhan1907, Fatih ÇE, diaslayt, Arapaima, koala, ka2n, Mehmet Yavuz, rifai, MaxKrone, Demasoni34, alix, _Hasan Durmuş_, beyazgul, xaipee, Ofs61, sinor, s3lcuk, dogan548, KAPSHY, Erdemerol23, YUSUF0602, Akyuvaryum, muhammedatmaca, Gtuncay, mertfikret, lizuferum, Garraro, ferhattt, Kınayu, saltun, mustafatasan, SCORPION_79, Meriç Sarp, alias46, MehmedHan, DenizVurucu, gcinoglu, Atilla14, ys34, llegendd, orimohito, vetoz, umitbgoksel, ahmtemre, Sheyda27, enginm2000, Umut6, ozan fatih, icelebi, oscar., Tebery, keremmina11, gyunda, indianaconz, Ugur79, karahan3240, ALPERDORTKOL, okan_sertkaya, Conqueror__, FatihCay, Ozcandemirr, Brk26, 06bora34, hasancn, fatihsanli, deepahm, ahmetcirali, demircanomer, DeviLLe, arconim, apistoapisto, Coxiella, serkantezel, AycaAqua, SmallCandyThing, blokurlu, Aspet, sinanyas, TitaniumWhite, yunusemreyildrm, dark blue, ternapi, Panzehir, yavuzsezgin, carpenectum, diper, Murat Murat, zatonica, cuce__vatoz, omerankara, Mikail Erdoğan, griii, mustafakuzu, TugayKrmn, cansani, simone_87, yusufseker, Wretched, Emir Aylanç, AhmetKosovali, Arkun, CMD59, Sametsnbs, hasanumut, brkbzk, Nano35, armaqan, bayram11, HarunYldrm, Gursoyhasan, Serdar27, Abdu, BurakAta, Eserb, UĞUR KARA, KRaL_MaLaWi, erdalakçay, neco61, Japon İdris, farukzafer, Beta_balik, ufukdemirturk, ademh, AKINNN, mardek, tabirimcaiz, yldrmali, MrPePe, BRAND, Aquasecron2, ulechk, Murat Gün, Ankaraguclu, Yunus066091, UmitYilmaz, AhmetMagma, oguzhanakbas, Beytullah11, UGURBEY, MustafaONCEL, yebnahzugo, Csumer, Yas400, SalihNarci, eataseven1, cinarciko, AYBAR52, esesserhat, demir7891, AKVARİSTNB, Serkanhan, ilhannnn01, muratgurer, deriinmavi, SinanBulut, Kubilay Sakarya, Comratex, Ulaş_özgür, UnalCevahir, FurkanYnk, yigitgurdal, Gknyhs, HardScape, Birolada, ProScotch, Enginsaglam, calderon, Kemal17, cengizozcan, DeMiRBeY27,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.