ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
sobetta
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
805
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Eylül 2018 00:03
Son Ziyaret:
5 Saat 5 Dakika önce
Toplam Mesaj:
1439 [4.91 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
554 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Göktan Ç.
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[B]Göktan Ç.[/B] Yurtdışında ki içerikleri foruma yansıtmaya çalışmış, vahşi ve bozulmamış genlere ilgi duyan, genellikle Betta ve Neocaridina ağırlıklı bitkilerle ilgilenen genç.

SON 10 MESAJI

Beyaz Kurtçuklar?
Suyu çekmekten kasıt 0'lamak değil. Şırınganın gireceği kadar çekseniz yeter geri doldurabilirsiniz hatta. Bildiğim kadarıyla bitkilere zarar vermiyor, ben yaptığımda kendi bitkilerime zarar vememişti. İlacı uyguladıktan sonra canlıların acı çekip ölmesi lazım, fark edebilirsiniz zaten hareketlerinden. Yine filtre vb şeyler açık kalsın. Benim önerim önce suya örneğin 10 litreye 5 damla verin ilk gün, 2 gün sonra 10 ondan sonra 15. Not: 1 damla 1ppm'dir, 20ppm 1ml'dir. Suya yaptıktan sonra bu 6 günün ardından 7. gün su değişimi yapın %30. Ardından gözlemleyin diğer su değişimine kadar, hala yaşayan görürseniz bu kez toprağa sıkın.
Beyaz Kurtçuklar?
Hayvanları parazit riski taşıyan bir canlı ile beslemenin doğru ya da sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Küçük canlılar ile beslenebilirler, Planaria gibi. Geri toprağın altına girmişlerdir diye düşünüyorum. Mantıklı olan andazol kullanmanız çok düşük doz ve 2 gün arayla 6 gün boyunca. Bir şekilde kumun altındakiler de yaşayabilir ama, en iyisi suyu aşağı çekip eczaneden alınacak enjektör ile kumun altına aşılamak bence. Andazol'u şurup olarak isteyin, 2 yıl önce aldığımda 12 lira gibi bi' şeydi. Eğer bulursaniz No Planaria adlı üründe işinize yarar, Andazol insan bağırsaklarındaki içindir diğeri akvaryum. Geçmiş olsun, andazol varken canlıları çıkartın.
Led Hakkında Destek
Adaptörler aydınlatma sistemleri için yetersizdir, anormal bir güçte elinizde bir şey yoksa tabi. İnce kasa trafo edininiz.
Co2 Tüp Temin Ankara
İnternetten almanız çok daha basit, hızlı, zahmetsiz ve kolay olacaktır.
Beyaz Kurtçuklar?
Nematode'a benziyorlar. YouTube'a belki "how to killing nematode" falan yazarsanız bir şeyler bulabilirsiniz. Zararlı canlılardır, parazit olanları hayvanlara, olmayanları bitkilere zarar verir. Bitki köklerini yiyorlar kendileri, önemsenmemesi gereken bir canlı da değiller. Hayvanınıza bilmediğiniz canlılar vermeyin, andazol deneyebilirsiniz çok düşük dozda sık sık. Çok fazla ve hızlı ürerler, camlarda ort. 50 tane varsa toprakta çok çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. Suyla temas etmeyiniz, bitki maşası ya da eldiven benzeri şeyler kullanınız.
Koi Balıklarının Stresi
Koi akvaryumda beslenmez.
Nedir Bunlar
"Hidra" denilen canlı olabilir mi? Bu arada kesinlikle tuz kullanmamalısınız mikrop ya da bakteri azaltmak, öldürmek için metilen var tuz ise çok ayrı bi' şey.
Bunlar Kurtcuk Mu?
[QUOTE=K3r3m ]Ramshorn salyangoz yumurtasıdır yeni çıkmıştır[/QUOTE][QUOTE=K3r3m ]Ramshorn salyangoz yumurtasıdır yeni çıkmıştır[/QUOTE]

Hayır değiller [:cik:] Planaria ya da Nematode gibi zararlı bir canlı olduklarını düşünüyorum. Çok fazla ürüyorlar hem, yakın zamanda yok edilmeleri gerekli yoksa ileride bitki veya canlılarda (özellikle güçsüz ve ufak) sorunlar/ölümler çıkacaktır çünkü bunların beslenmeleri lazım ve dediğim gibi aşırı üremeleri var. Neyse, anlamışsınızdır :)
Beta Balığı Kuyruk Erimesi
Eklemek istiyorum ki: canlıyı fanusta işkence etmeyin, yalnızca eziyet.
Kaya Tuzu
Tuz balık solungaçlarını yakar ve karides, salyangoz, cory, vatoz vb canlıları aşırı etkiler. Tatlı su akvaryumlarında tuz kullanılmamalıdır bunun "bencesi" yok çünkü kullanılması için sebebiniz varsa kullanılmaması içinde var başta zaten tatlı suda tuz olmaz bu onu tatlı su yapar. Her neyse, siz "100L'ye 1 yemek kaşığı napacak?" diye düşünüyorsanız üstten atarken balığın solungaçlarına girerse peki onun acısını nasıl tarif edebilirsiniz? "Bir şekilde balıklara değmeden atarım" diyorsanız canlılar yere sürünürken ya da hızlanınca zemindeki tuz yukarı kalkıp yine yapışacaktır üstlerine. [B]Kullanmayınız [/B][:iyi:]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 276 Online Kullanıcı, 150 Üye

Online Kullanıcılar

sinanb85, beyazgul, lojistisyen, yorgunsair, erhanozcan71, incaia, shiroii, Yas400, Emre Zaim, arconim, snoopdog1453, enfor, Ejder Günaydın, KILLIFISH, yigit_k, mrtcngltkn, emreemin, yusuf21, brkbzk, kemixiz, firat0133, subzero, Alper2122, tetrazona, Zeynelali, Kemalk41, fedaxdello, Emre39, neşet69, ismet24, rexxter, redson34, MrToR, tosbag, borabgln, Mete Duru, metalhuso, Orhunekm, Mikail Erdoğan, muratgurer, Judge_Fish, Tanercv, Kılıç Kuyruk Üre, yunusincekara, baygezgin, darkaura, tayfund, Picky, dragons, mustafakuzu, Urar, fretchord, ecological, krib, Fikrep, serkantezel, Kınayu, indianaconz, tarıkt, berke0017, Fatihhaznedarogl, MiSoSiKiaN, sbilgic82, khancafer, UmitYilmaz, ecakar, LepistesDüşkünü, ternapi, Demasoni34, Quersian, qiray, frtdmr23, ermes, titann, Gursoyhasan, idiopatik, mehmet1963, oatuncturk, Samm, Noyes, yigitmstt, udakar, batur07, smckr, Aspet, twinsoul, abunil, goldfishlove, yasinkirici, Closer, yakaryus, tanerberkgulec, keyman79, GCan, MeRichJane, DenizVurucu, achiiles_622, Sansasyon43, mmaslan06, Balikcionur, gokhan, caglarfo, Asamet123, fate, Gwynbleidd, yunus142, AmazonDream, Splendor, erten, safak_58, EEKrnt, efe0911, Bisnev99, ozan_1903, omeriyidogan, M.mıslı, Cem Altay, Nefer, ozmen34, Speedy, erensimsek, BayPara, gungfu155, Akuma1977, AEfe, Csumer, Yunus41, mrtgrgn, Bshkk, mehmetaydin, Mazhar AKKAYA, erdalakçay, hakanycl, ilkerakyazi, tolgayildirim, Fatihs, caga71, FurkanKöse59, SerhatU, nvrkcy, Irlo, sargnn, nberenrosa, garip0658, Aşk-ı semek, sinor, ProoF2834, Harlequin, ENFARKLISI, Fahrikurt, grykaya123,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,742,767 Mesaj
  • 401,451 Konu
  • 91 Forum
  • 141,797 Forum Üyesi
  • 1,447 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,542 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.