ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
AliA
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
26
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Ekim 2019 19:26
Son Ziyaret:
Dün 11:03
Toplam Mesaj:
25 [0.23 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
25 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ali
Doğum Tarihi:
24 Şubat 1973
Yaş:
46
İl:
Hatay
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

300 lt. High-Tech Bol Bitkili Lepistes Akvaryumu - Filtre: Eheim 2275 Pro 4 600+Eheim UV-500+Arka Sump - Aydınlatma 65 watt powerled - Co2: Kimyasal Sistem+selenoid valf+Reaktör 100 lt. Neon Tetra Akvaryumu - Filtre: Eheim Biopower 240

SON 10 MESAJI

Eheim Kullananlar Buraya
Eheim'in dış fitre, iç filtre (2 çeşit), hava motoru, kafa motoru, kalibrasyonsuz termometre, uv filtresini aktif olarak kullanıyorum. sessiz ve sorunsuz.
Su Bulanıklığı Ve Uv Filtre Kullanımı
Uv-C lambanın yaydığı ışığa asla bakmayınız. Kalıcı körlüğe varacak kadar hasar verebilir. Geri dönüşü yoktur.
Bitkili Akvaryum Zahmetli Midir?
300 litre high-tech bol bitkili akvaryumum var. Sistemi oturttuktan sonra pek zahmetli olduğunu düşünmüyorum ama son derece maliyetli olduğu fikrine kesinlikle katılıyorum. Özellikle kurulum aşaması son derece masraflıydı; akvaryumu sürdürme aşamasında da ciddi bir masrafı göze almak gerekiyor. Yine de 3-5 kaya parçası etrafında gezen 3-5 balığa bakmak yerine yemyeşil bir canlı tablo içerisinde gezen bir sürü minik balığı izlemenin keyfi paha biçilemez [:3].
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
Bir böcek de benden olsun.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/217969/041220191658261.jpg[/IMG]
250 Litre Sumplu Akvaryum Sizce Ne Beslemeliyim..
300 litrelik sump'lı ve dış filtreli, bol bitkili bir akvaryumumda lepsites, cüce vatoz, bronz çöpçü, elma salyangozu ve sakura karidesi mutlu bir şekilde yaşıyor. Son derece keyifli yemyeşil bir ortam oldu.

Tabii ki herkesin zevki farklı oluyor. Bazıları akvaryuma kaya doldurup birkaç iri balık ile mutlu oluyor; bazıları ise benim gibi yemyeşil bir akvaryumda gezen bir sürü küçük balık ile. Bu forumda "şunu yapma, şunu sakın yapma, şunu asla yapma" demeyi seven çok. Hobi denilen şey başkalarını değil sizi mutlu edecek bir uğraş olmalı. Tercih sizin.
Yerli Ve En İyi İç Filtre[tavsiye]
[QUOTE=bumega]
Sıcak suda vantuzları 5 dk kadar bekletirseniz yeniden eski haline dönüyor bir videoda izlemiştim bunu. Belki denemek istersiniz.[/QUOTE]

Teşekkür ederim. İlk fırsatta deneyeceğim [:iyi:]
Yerli Ve En İyi İç Filtre[tavsiye]
[QUOTE=hakancez]Ben bu filtreyi biliyorum. İzmirde hiçbir satış noktasında görmedim ben bu ürünleri. Var mi ki acaba hala[:?][/QUOTE]

Elimde bir gap 2 var en az 35 yıllık ve hala son derece sessiz bir şekilde çalışıyor. Tek kusuru vantuzları sertleştiği için cama yapışmıyor. Başka da bir sorunu yok.
İç Parazit İçin Uv Filtre Kullanımı
UV filtre içinden geçen suyu %100 oranında patojenlerden arındırmaz. %99 öldürme oranında bile o patojen mutlaka tekrar üreyecek bir ortam bulur. Siz 5 saat boyunca temizlik yapıp geriye kalan 19 saat boyunca patojenin tekrar üremesine izin veriyorsunuz.

UV lambanın belirli bir çalışma süresi vardır. Lambayı kapatarak bu süreyi uzatabilirsiniz ama yukarıda anlattığım nedenden dolayı bu şekilde bir kullanımın pek bir faydası olmayacaktır. Belki uzun bir süre kullanıp bir süre ara vermek işe yarayabilir (bir ay kullanıp bir hafta kapatmak gibi) ama bunun süresini nasıl belirleyeceksiniz ?

UV lambaların kapatılıp açılınca ömürlerinin azaldığı sanrısı ise tamamen safsatadır. UV lamba floresan lambadır. Belirli bir kullanıp süresi vardır. Kapatıp açarak lambanın ömrünü azaltamazsınız.

Sonuç olarak UV filtrenizi kapatmamanızı tavsiye ederim. Hobi sizin, karar sizin, hobinin maliyeti de sizin [:)]
Balıklarım Öldürülüyor!
[QUOTE=EmreKircan]Amonyum ve nitratı yok eden bakteri nitrifikasyon bakterisi. Zaten başka bakteri aramıyoruz biz. özel bir bakteri karışımı degil 2 tip bakteri var ve bunlar balık dışkılarını 2 evre halinde zararsız maddeye dönüştürüyor. Özel yada gizemli bir karışım degil . Peki bu bakteriler aylarca rafta duran bir şişenin içinde muhafaza edilebilir mi ? Edilemezler. Öyle olsa filtrenin suyunu süze şişeler satardı insanlar :)
[/QUOTE]

Nitrifikasyon bakterisi diye bir bakteri yoktur. Bu bir bakteri grubudur.
Nitrifikasyon bakterileri Nitrosomanas bakterileri, Nitrosokokus bakterileri ve Nitrososapira bakterikleri diye 3 alt gruba ayrılır.
Nitrosomanas grubu bakterilere örnek :

N. aestuarii
N. communis
N. europaea
N. eutropha
N. halophila
N. marina
N. nitrosa
N. oligotropha
N. stercoris
N. ureae

Örneğin jbl Denitriol 8 farklı bakteri kültürü içerir. Bu bakteriler şişenin içerisinde aylarca muhafaza edilebilir. Peki bu bakteriler şişede nasıl muhafaza edilir. Metabolizmaları yavaşlatılarak ve içerisine bakterilerin asgari gereksinimlerini sağlayan besinler katılarak.
Sadece Erkek Lepistes
Şuradan hesaplayabilirsiniz: [URL]https://www.akvaryum.com/Hesaplayici/balikmiktari.asp[/URL]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 242 Online Kullanıcı, 132 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.