ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hakanturken108
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
353
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ocak 2009 23:26
Son Ziyaret:
5 Saat 4 Dakika önce
Toplam Mesaj:
578 [0.15 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
122 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hakan TÜRKEN
Doğum Tarihi:
26 Mayıs 1991
Yaş:
27
İl:
Rize
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://i.hizliresim.com/2Ekk1q.gif[/img]

SON 10 MESAJI

Neon Tetralarim
Erdal bey yanlış biliyor. Isıtıcının uç kısmı yüksek ısınan kısmıdır ısıtıcı mekanizma oradaki sarmal tellerdir. Bu nedenle de o koruyucu parça ısınan ısıtıcıya eriyerek yapışmaktadır. Uğur bey sizinde sökememe sebebiniz eriyip yapışmış olmasından kaynaklı olabilir.
Alttan Sump Sıralama Ve Filtre Malzeme Tavsiye
Uğur bey, karbon kullanmanıza hiç ihtiyaç bırakmayan ve çok bilinen bir üründen bahsedeyim. Seachem Purigen isimli filtre malzemesi edinirseniz, bu küçüçük toz zerreciklerinin nasıl kocaman akvaryumu sanki hiç su yokmuş derecesinde berraklaştırdığını göreceksiniz.

Elbette benim tavsiyem haricinde google amca ile gerekli ve yeterli araştırmayı da yapmayı ihmal etmeyin. Ancak karbondan da fazla bir berraklaştırma performansı bu ürün ile zahmetsiz şekilde alırsınız.

Ben yıllardır kullanmaktayım. Ayrıca bir dönem fazla gelen 1 litre kadarını da sağa sola dağıtmıştım. Alıp da kullandıktan sonra şikayeti olan hiç olmadı ve herkes ürünün harika neticelerinden sebeple geri dönüş yapmıştı.

[B]Bence hazır hem sump sistemine sahipsiniz hem de discus gibi güzel balıklara sahipsiniz bence şuan su kalitesi açısından tek eksiğiniz purigen kalmış. [/B]

Almaya karar verirseniz eğer ben düzenli olarak takip ediyorum fiyatlarını buraya eklerim en uygun fiyatlı satan firma sitesini.
Neon Tetralarim
Merhaba, neonlarda sanırım henüz stres mevcut üzerlerinde. Biraz zaman tanımanız fayda getirebilir.

Ayrıca ısıtıcınızın ucundaki plastik parçayı çıkarmalısınız. Kutusu içinde nakliye sırasında çarpma sonucu kırılmaması için var olan bir parça olup, akvaryumda kullanım sırasında çıkarılmalıdır.
Nasil Sivi Gubre Hazirlanir?
[QUOTE=mrah].[/QUOTE]

Ümidimi kesmiştim emrah üstad. Biraz diy excel ekledim 10ml kadar ekledim 600ml KNO3 gübresine. Bakalım ne olacak.
Potasyum Ve Co2 Verme Zamanı
Vakit kaybetmeden kademeli şekilde CO2 vermeye başlamalısınız. Eğer tabanda aktif toprak kullandıysanız sık su değişimi yapmalısınız. Bazı aktif toprakların paketleri üzerine veya internet sitelerinde ilk kurulumdaki su değişikliği rutini ile alakalı bilgiler var, bu şekilde bilgi alabilirsiniz.
Suyu Nasıl Esitliyorsunuz?
[QUOTE=Cyber_Scout]
[/QUOTE]

Öncelikle hem akvaryum.com u araştırdım. Daha sonrasında yabancı kaynakları da araştırmıştım. Youtube' da da klor kırıcı hazırlayanların videoları mevcut. Sodyum Tiyosülfat'ın ne kadar kullanılması gerektiğine dair gramaj bilgisini bu şekilde edindim. Netice olarak birden fazla kaynak taraması ile gramaj bilgisini edindim.

Söylemeliyim ki kesin olmamak üzere neredeyse her karşıma çıkan kaynakta gramaj bilgileri birbirine yakın idi.

@Ulvi Özuğur beyin aşağıdaki linkte vermiş olduğu gram bilgileri de bu bilgiler ile tutarlıydı.

[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/ucuza_mineral_katkilar_ve_su_hazirlayici_yapimi_k800916.asp[/URL]

[B]Sonuç olarak[/B]

"25gr Sodyum Tiyosülfat
25gr EDTA
1 ampül Bemiks Vitamin" malzemelerini 1 litre suya ekleyerek su hazırlayıcı - klor kırıcı/giderici yi hazırladım.

Yukarıdaki karışım 20 litreye 5 ml eklendiğinde mevcut kloru fazlasıyla etkisiz hale getirmeye yetiyor.
Nasil Sivi Gubre Hazirlanir?
Emrah üstad nitrat gübrem hazırladıktan kısa süre sonr beyazlaşıyor. Rakı kıvamını alıyor. Bugüne kadar dert etmedim. Ama bitkilerimde sorun var. Güncellediğim tankımda gelişim eski seviyesini yakalayamadı. İthal diye aldığım mikro element ten değilse bu beyazlaşma KNO3 deki mi sorun acaba? Mantarlaşma falan sanırım, bir mesajında bundan bahsetmiştin diye hatırlıyorum. Kaynatılmış musluk suyu ile hazırlıyorum gübreleri sadece KNO3 de beyazlaşma var.
Suyu Nasıl Esitliyorsunuz?
Kendi hazırladığım klor kırıcıdan kullanıyorum kloru etkisiz kılmak için böylece dinlendirmeye gerek kalmıyor. Klor kırıcı da ucuza mal oluyor.
Suyu Nasıl Esitliyorsunuz?
1-3 derece ısı farkı sıkıntı çıkarmaz genellikle ancak her duruma göre değişir mevcutta zaten stres altında olan bir balığınız var ise ısı farkı ne kadar fazla olursa o kadar daha stres yükü artabilir ve hastalık çıkabilir. Ben genelde 1-3 derece farkta sorun yaşamadım. Ayrıca kombili musluktan su alıyorum su şişelerine ve akan su bidona dolarken cam termometre ile ölçüm yapıp musluğu ona göre ayarlayarak akvaryum ve taze suyun ısılarını nerdeyse aynı şekilde ayarlayabiliyorum. Hassas türler bakmıyorsanız çok detaylı bir çalışma gerektirmez.
Karidesler Resmen Yok Oldu
[QUOTE=Künefeli baytar]Beni yanlış anlamayın merakımdan soruyorum 200 adet yada 500 adet karidesi hngi yöntemle saydınız ben 45 adet1 2 cmlik vatoz yavrusunu zor saydım onlarıda yavruluktan maşrafayaboşaltarak[/QUOTE]

Hocam tahmin usulü oluyor genellikle.

Ancak ben size şu tüyoyu verebilirim. Vatoz yavrularınız dekorsuz veya az dekorlu bir tanktaysa fotoğrafını çekip fotoğraftan sayabilirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.