ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MertA
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
667
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Kasım 2005 13:29
Son Ziyaret:
49 dakika önce
Toplam Mesaj:
637 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
131 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mert
Doğum Tarihi:
08 Şubat 1988
Yaş:
31
İl:
Ankara
Meslek:
Bilgisayar Müh.
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mert

SON 10 MESAJI

190 Litre Akvaryumda Kaç Tane Ciklet Besleyebilirm
Tek balık olan akvaryumlarda aydınlatmayı balıklar için değil kendimiz için kullanıyoruz aslında.O yüzden yeterli mi değil mi kısmı size bağlı.
Aydınlatmanın görevi burada balıkların rrenklerini gösterebilmesi. Ben olsam bir tane de actinic florasan eklerdim.
190 Litre Akvaryumda Kaç Tane Ciklet Besleyebilirm
190 litre her ne kadar gözünüzde yüksek gelse de balıkların kullanım alanı 85*45'lik taban ile sınırlı. Boyu min 15-20 cm'e ulaşabilen 6 tane balığı bu ölçülerde bir akvaryuma koymak ona ileride eziyet etmek anlamına gelebilir.Bu denkleme sarı prensesi hiç eklemedim bile.
Daha ufak boyutlu malavi cinsleri var mesela demasoni gibi. Bu türleri ufak boydan alıp alıştırabilirseniz birden fazla erkeğe bile ev sahipliği yapabilirsiniz. Hem sarı hem mavi rengi akvaryumda görmek istiyorsanız tavsiyem "Chindongo saulosi" erkekleri mavi dişileri parlak sarı renkli olur. Tek tür ile iki zevki birden tatmış olursunuz.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Erhan Bey, amacınız nedir ? Açıkça söyleyin uğraşmayayım bende.

Halüsünasyon görmeye ve iftiralarınıza son hız devam ediyorsunuz . Benden isim vermemi istediniz verdim. Şimdi o isimler üzerinden bana yürüyorsunuz ve ağzımdan çıkmayan sözleri söylemişim gibi itham ediyorsunuz . Benim size karşı söylemlerim hep SİZEDİR. 2.bir isim asla geçirmedim. Lütfen 3. isimleri konuya dahil etmeye ve ortalığı bulandırmaya çalışmayın. Konunun ana düşüncesi bellidir , her yazınız da konuyu dağıtıp saçma şeyleri öne çıkarıyorsunuz. Bu bile sizin karakterinizi ve benim neyi söylemeye çalıştığımı insanların anlaması için yeterlidir.

Üyelik tarihinden bahseden sizsiniz ben değilim. Sitenin kurucusu değilim ama ben ilk kayıt olduğumda 200 üyesi bile yoktur. İlk Bilyap daha sonra İsak vardı. Bu sırada akvaryum.com hep vardı ama çok aktif değildi.

İnsanları fişlediğiniz ve onlara da iftiralarınızı bulaştırdığınız için konu altına yazılan mesajların hiç birini beğenmiyorum yada teşekkür etmiyorum. Onlarında kafasını daha başını ağrıtmayın diye.

Ayrıca sürekli mesajlarınızı editleyip yeni şeyler eklemezseniz sevinirim.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Erhan bey, hiç birşeye düzgün bir cevap yazmıyorsunuz , hep bir muallakta ve ucu açık şeyler var ve her seferinde yeni tartışmalara neden olacak şeyler söylüyorsunuz. Verecek bir cevabınız yoksa yazmak zorunda değilsiniz ama bana söz hakkı düşüren şeyler söylerseniz cevabını veririm. Bana sorduğunuz ve cavabını alamadığınız bir konu var mı ? Peki benim size olan ithamları ve soruları sıralamamı ister misiniz ?

Sizinle ilgili konuda daha fazla yazı yazmak istemiyorum , çünkü bütün amacınız konuyu sildirmek ve sizin hakkınızda olan yazıların kaldırılması ama buna izin vermeyeceğim.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Erhan Bey benim kaçırdığım bir konu mu var ? Hala anlam veremediğim ithamlarda bulunuyorsunuz. Yaz sezonu? İlan ? Aba altından sopa göstermek ?

Bu üç oldu eküri diye bahsettiğiniz birisi var. Kim bu ? Ekürim olduğunu bilmiyordum sayenizde öğreneceğim.

BiotopeDogan ( biyotop adına bir çok güzel çalışması ve verdiği faydalı bilgiler vardır ) , foai ( Beslediğim ve beslemek istediğim bir çok balığa karşı tecrübelerini paylaştığı bir çok yazısı bulunmakta) , Ulvi Özuğur ( akvaryum kimyasına dair bir çok faydalı bilgiyi ve hala bilgisayarımda kayıtlı yazıları vardır. Ayrıca ilk karideslerimi de kendisinden almışımdır) , mertyılmaz ( kendisini takip ediyorum çok düşük bütçelerle yerli biyotop kurulumları yapıp uluslararası yarışmalarda ülkemize ödül getirmekte ) vs vs..

Ayrıca paylaşımlarını beğendiğim erten, sinor , aldemirim , serkan_cetinkol nickini hatırlayamadığım bir çok kişi var. Ya besledikleri balıklar ya verdikleri bilgiler hoşuma gitmiştir. Burada amacınız yada sorunuz benim kimseyi beğenmediğimse yanlıyorsunuz.

Tekrar yazayım arada kaynamasın ;

[B]Benim düşüncem şimdilik mesaj sayısının profilden kaldırılması ve insanların egolarını şişirmek için boş mesaj yazmının en akil şekilde çözümlenmesi. Rütbe/rank sistemi zaten kişinin statüsünü görmek için yüzeysel olarak yeterli . Çok mesaj yazan çok bilmiyor gördüğünüz gibi.
[/B]
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
[QUOTE=eryan]Talihsiz ve edepsiz bir başlık. Özel konuşmanın ortaya dökülmesi ayrı, ricayı cüret olarak algılamak ayrı, hiç haddine olmayıp başkasının hatalarını düzeltmeyi kendine vazife biçmek ayrı ayıp. Başkalarının yazdıklarını çöp olarak nitelendirip hor görmek bu kadar kolaysa şayet ilk önce bağlaç nasıl yazılır onu öğrenelim. Herkes kendi kapısının önünü süpürsün, komşunun kapısı sonraki iş.

Sabah, öğle, akşam, gece. Erhan bey cevapsız soru bırakmaz. Yettiğince cevap verir. Eleştiri getirecekseniz önce dengi olun. Konu sahibi veya aynı fikirdeki bir kişiye ve Erhan beye gecenin üçünde mesaj atın. Lepistesim ne zaman doğurur deyin. Erhan bey resim at da bakayım kardeşim demezse gel bir tepsi baklava benden. Diğerlerinin cevapları çoktan belli, ego tavan.

[URL=https://www.youtube.com/watch?v=oQctDufFouk]Her şeye rağmen üslubunu bozmadan yazan Erhan abim, ellerinden öpüyorum. Hiç sıkma canını, [S]sıv..[/S] temizle akvaryumunun ön camını.[/URL] [:iyi:]

Ayrıca üyelik tarihleriniz bir şey ifade etmiyor bana(Böbürlenecek başka bir şey bulamadınız mı?). Eski mesaj yeni mesaj hepsi burada. En güzel dönem doların azıtmadığı neye heveslendirseniz aldığımız dönemdi OK. [/QUOTE]

Herkes kendi önünü süpermeli Erhan Bey haklısınız , o yüzden siz de üslubunuza öncelikle dikkat ediniz.

Kişi benim bilgim olmadan özel bilgilerimi alıp , beni telefon ile arayamaz. Telefonda gerekli açıklamayı da yaptım, ben hiç bir şekilde mesajlarımı silmem yada düzenlemem. Hiç bir şekilde geri adım atmıyorum, söylenen söz söylenmiştir. Düşünceler sonradan değişebilir o zaman yeni mesajda bu açıklanır. Hala kendisi bana özel mesaj atıp mesajlarımı silmememi , hatta ne yazmamı söylüyor. Birde engellemiş cevap verilmiyor. Aslında çok güzel bir yazı yazmıştım ama kendi kaybetti. O kadar yazdığım yazıya ve örneklere rağmen hala futursuzca taraftarlık yapıyorsanız o sizin kararınızdır. Bu kadar aktif bir kişininn taraftarları ve kör müritleri olacağını zaten biliyordum.

Yaş,üyelik tarihi , üyelik statüsü bunların hepsi yine sizin...pardon Erhan Beyin yazdığı ve bu şekilde üste çıkmaya çalıştığı konular. Her seferinde başka bir konuyu öne çıkardı. Benim biyotopçulara laf ettiğimi, balığımı övüp satış yaptığımı vs vs ben hepsinin cevabını ve açıklamasını yaparken kendisi hiç bir iddaya kendisi cevap vermedi. Ayrıca mesajı ilk yazdığımdan beri özelden ve genelden yazılanlara bakıldığında bu düşüncelere tek benim sahip olmadığım gözüküyor.

Yöneticilerden özür diliyorum bireysele dönüştürmeyelim diyorsunuz o yüzden çok sık yazmamaya çalışıyorum ve son mesajımda net bir şekilde bunu açıkladım. O yüzden diğer kişilerin görüşlerini okuyorum ama bu şekilde hakaret içeren ithamlara cevap vermeden geçemem.

Teşekkürler.

[QUOTE=OrdiBuko]Ya burda esas sorun konunun açılış şekli bence. Kişi hedef alınarak açıldığı için tam amacına oturamamış. Yani biri çok yazıyor diye günlük sınırlama getirilmesi tavsiyesi üzerine kurulu bir başlık ama şu an en fazla paylaşım yapan 10 kişinin son 6 aylık post sayısına bakıyorum nasıl bir sınır olacak 1 post mu paylaşılacak günde :D 10 deseniz zaten bu sınıra takılan kalmıyor :)[/QUOTE]

Konun açılış şekli , nedeni gayet açık ve nettir.

Benim düşüncem şimdilik mesaj sayısının kaldırılması ve insanların egolarını şişirmek için boş mesaj yazmının en akil şekilde çözümlenmesi. Rütbe/rank sistemi zaten kişinin statüsünü görmek için yüzeysel olarak yeterli . Çok mesaj yazan çok bilmiyor gördüğünüz gibi.
Yeni Akvaryum Kuracağım Bilgi Verir Misiniz?
Keçiören'de Özelyem var. İnternet siteleri de var adrese bakabilirsiniz.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Olayın bir yere gittiği yok , her seferinde başa dönüyor. Bir önceki mesajımda gerekli açıklamayı yaptım ve görünen o ki bu konu yönetimin ilgisini çekmiş.

[QUOTE=Kınayu]
Olay nerden nere geldi ya kardeşim yararı varsa kısa dönem bende yaptım .[/QUOTE]

Ne mutlu size .
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Ceyhun bey öncelikle ben numaramı kendisi ile paylaşmadım.Kendisini ismini hiç bir mesajımda vermedim. Bazı arkadaşlar bu ismi zikretti ve kendisi üzerine alarak cevap vermeye başladı. Ama bazı takıntıları var ki ismimi soyismimi fotoğrafımı telefon numaramı kaydetmiş.Hala bunun cevabını alamadım.

Benim önerim/sorum mesaj kirliliğini , gereksiz mesajları daha aza indirgemek adına günlük mesaj sınırlaması getirilmeli mi getirilmemeli midir ? Bu şekilde forumda yazılan mesajların kalitesinin artacağına , insanların araştırmaya yöneliceğine neden olacağını düşünüyorum. Ben yaptığım araştırmalarda bir çok kere aramadığım ama işime çok yararlı bilgiler edinmişimdir. İsteyen yine yazar ama açılan başlık sayısının azalması gerçekten ihtiyacı olan üyeye ulaşmak daha kolay olacaktır. Bu şekilde gereksiz egolar boş mesajlar sayfalarca yapılan tanıtımlar indirgenecektir. Buna zıt görüşler vardır ki bir kısmı dile getirildi. Sonuçta burası müzakere yeridir ve aksi görüş olmadıkça müzakerenin bir anlamı olmaz.

Bazı arkadaşlar foruma ne kadar çok yazılırsa o kadar para kazanıldığı ile ilgili mesaj yazmış. Arkadaşlar yok öyle birşey. Olsa bile Refet bunu düşünecek bir insan değil.

Erhan bey , aşağıda bir tarih var "Copyright 1999-2018" yazıyor ya işte ben o kadar eski üyeyim forumda. Hatta eski bir moderatörüm ve üniversite zamanında kendi isteğimle bu görevi bıraktım.

Konuyu açma sebebim ,bir üyeye ve yaptıklarına sinirlenmem üzerine olmuştur.Neden bu başlığı açtığıma dair neden-sonuç ilişkisi içermektedir.


[EDIT]MertA,2019-06-16 00:02:36[/EDIT]
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
Tepki toplamaya çalıştığınız konu nedir anlamadım. İsmim Mert bunda sorun nedir ? Dahasına neden ihtiyacınız var ? Gerekli bilgiler zaten yönetimde var. Her zaman olduğu gibi konuyu sıkıştığınızda başka yere yönlendiriyorsunuz.

Baya yakından takip ediyorsunuz beni. Fotolarıma adıma soyadıma dahası telefonuma neden ihtiyacınız var anlayamıyorum.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

Oryzias Latipes/medaka/japon Killifish/pirinç Blk.

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 305 Online Kullanıcı, 167 Üye

Online Kullanıcılar

hatesli, Fragant, Cagatay Uysal, AlperTasci, Gursoyhasan, Sansasyon43, Aspet, KaraYunusu, kadirik, Sametsnbs, sahinabi, ALPERDORTKOL, ankara0606, Gtuncay, koala, ygtkrsln, _RdnC_, DiscusTurk, tosbag, gurkangul87, ternapi, ERHAN ÖZAKSU, Necdet Buluk, FatihCay, vefali54, diper, nzm06, HarunYldrm, Tritagna, Erdemerol23, Gökhan1907, ceyh, arapaima, boteo, Beta_balik, muzaffer_81, MehmetAkif, Mikail Erdoğan, llegendd, idik, Hsynn, Vasfi, SinanBulut, Apoca1ypse, trophhor, Badur, EmreCev, Yunus YAŞAR, crstr, Ahmet Haşim, BRAND, Cyber_Scout, vedat79, Brk26, hakkıbaykan, serkantezel, bytrmrt, cankurt, yunusemreyildrm, Kubilay Sakarya, Kromatit, İlkerAyas, Fatih ÇE, Sheyda27, AliSarp, AmazonDream, Kınayu, Hakan Ezer, enginm2000, Therbosstat, beyazgul, keremmina11, Asamet123, vendetta99, teksel, bkaracayir, keyman79, ufukdemirturk, MKA1923, Emerse, entedev, mustafakuzu, ahmetcirali, Onurdem78, MiSoSiKiaN, SCORPION_79, erengugu, Aquapir, Yusuf Bilal, erdemoguz, icelebi, indianaconz, Mete Duru, S.Bal, Tuncay Gümüş, cüneyt99, pugy, Savas AYDIN, FurkanYnk, Raban7, Tropikalbalık, anchor, tkahramaner, BaranTiryaki, Bshkk, brkenginol, Supervenenis, alecozan, İsaArslan, deadlyscream, Brsk, Mizu55, Mali491, aytunvural2003, wmsnickers, Baki123, Stajyerakvarist, Taha2699, Chensy, Durotan35, DeMiRBeY27, TSevil, Ugur79, ozmen34, zekigonlum, UmitYilmaz, yasarcannn, BiotopeDogan, B.Mustafa, BoraBerkol, soner-can, Panzehir, Vetfatih, kar_delen6, Neothauma, omercldr, Halil14, blue_biber, kenanbalik, fatihkuzen, smhakgl, Tugberk, BKAYA, ProScotch, funfu, Komando35, mrtgrgn, K3r3m, maliyyn, TLH635, sonerr, yunusincekara, belhanda, hepatik, bluegrave, ProoF2834, Flexa, Metal06, bunerf, JapoJupo, pleco mania, Tayfunca, albinoktay, zatonica, unlumehmet907, arifakdnz, men1982, Ezici23,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.