ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
SaintJ
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
116
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
27 Ekim 2009 15:59
Son Ziyaret:
18 Ağustos 2019 00:33
Toplam Mesaj:
461 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
132 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Eray
Doğum Tarihi:
27 Ekim 1995
Yaş:
23
İl:
Hatay
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ERAY

SON 10 MESAJI

Hamile, Neden Böyle Yapıyor?
Balığı ayrı kaba almanız balıkta stres faktörünü tetiklemiş olmalı aldığınız kapta ki su ısısıda eşit değilse bu da bir ihtimal ana akvaryumunuzda yavruların saklanacağı yerler oluşturursanız balıkları ayrı kaplara alıp strese girmesine neden olmazsınız .
Bitkili Beta Akvaryumum
Çok hoş gözüküyor yalnız aydınlatma bana çok parlak geldi biraz kısabilirseniz loş bir ortam beta için daha iyi olur ya da su mercimeği ekleyerek ışığı kırabilirsiniz
Dişi Lepistesim Tankdaki Canlılara Zarar Veriyor
Öncelikle akvaryumunuz baştan yanlış kurulmuş japon ve lepistes beraber beslenecek türler değildir . Balık ölümleri ise akvaryumda ki bakteri kültürü oturmadığından dolayı meydana gelmiş olabilir ya da balıklarda yeni tank sendromu yüzünden olmuş olabilir .
Mavi Prenses
Genelde suda ki nitrat seviyesi artınca balıklarda böyle siyahlıklar oluyor dip çekimi ve su değişim sıklığınızı arttırın bir kaç güne geçer.
Bettama Solucan Verdim
Bu tarz canlı yemler iç parazite neden olabilir sürekli hale getirmeyin .
Japon Balığımın Başı Ve Vücüdunun Kenarları Kararm
Japon balıklarında kararmalar genelde akvaryumda nitrat çoğalmasında olur düzenli su değişimi ve gerekli filtre ile bir kaç güne gerileyip geçer. Ancak neden akvaryumda ki balıkları fanusa koydunuz ? Fanusta pisliklerin birikmesi bu tarz sıkıntılara neden olur tekrar akvaryuma alın balıkları .
Akvaryumdaki Baliklarım Tek Tek Ölüyor
Şu sıralar ısınan havalardan dolayı suda ki zararlı nitrat ve bakterilerin çoğalması balıklara zarar veriyor olabilir ayrıca bilyeleri ve o yapay bitkileri çıkarınız suya salınım yapıp balıkları zehirleyebilir onlar yerine bakımı kolay anubias tilki kuyruğu gibi canlı bitkiler edinin .
Yeni Japon Tankıma Dizayn Önerisi
O büyük kayaları çıkarın bence japonlar geniş yüzme alanlarını severler bitki olarak da anubiası bir taşa bağlayarak kullanabilirsiniz .[EDIT]SaintJ,2019-06-16 22:18:50[/EDIT]
Canlı Bitki Mi? Yapay Bitki Mi?
Anubias elodea tilki kuyruğu gibi bakımı kolay olan bitkilerden başlayabilirsiniz canlı bitki kesinlikle yapaydan daha faydalıdır .
Yeni Akvaryum Ve Ölümler
Tuz kullanimi copcu ve vatozlara zarar verir buyuk hatadir tuzu sadece belli hastaliklar için o da karantina akvaryumunda kullanin [EDIT]SaintJ,2019-06-09 02:13:35[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,751,906 Mesaj
  • 402,547 Konu
  • 91 Forum
  • 142,345 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,433 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.